Kontakt  Facebook


Tu zobaczysz na żywo i wypróbujesz nasze pianina oraz fortepiany. Umów się na wizytę i sprawdź instrument przed zakupem!

Stare Babice / Warszawa

Bierna (k. Żywca)

Wrocław (Krzyki)Kontakt: tel. (+48) 601 697 841

dostępne instrumenty [kliknij]
Kontakt: tel. (+48) 601 697 841

dostępne instrumenty [kliknij]
Kontakt: tel. (+48) 601 697 841

dostępne instrumenty [kliknij]

Aktualna oferta pianin na sprzedaż

Przedstawiamy ofertę pianin które mamy aktualnie na sprzedaż. Są to instrumenty po renowacji przeprowadzonej w naszym warsztacie. Instrumenty te można obejrzeć i wypróbować w naszym salonie.

Kontakt w sprawie zakupu pianina

Szczegółowych informacji o pianinach, które aktualnie mamy na sprzedaż udzielamy telefonicznie oraz mailowo. Zapraszamy do kontaktu.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59

Pianino Yamaha

Bardzo dobre pianino marki Yamaha. Instrument niewielki - szkolny, ale ładnie brzmiący i przyjemny w odczuciu pracy klawiatury i mechaniki. Pianino w bardzo dobrej kondycji technicznej. Pianino przeszło serwis w naszym warsztacie, przegląd i regulację mechaniki oraz klawiatury, jest nastrojone i gotowe do grania. Obudowa została odnowiona poprzez profesjonalne położenie nowego lakieru bezbarwnego półmatowego.

Producent: Yamaha
Fabryka: Hamamatsu, Japonia
Model: C
Numer seryjny: 2364371
Rok produkcji: 1977
Kolor: ciemny brązowy, oryginalny
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 107cm
Głębokość: 56cm
Szerokość: 142,5cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Yamaha MX100R z systemem DISKLAVIER

Pianino firmy Yamaha, model MX100R, odpowiednik U2, wysokość 126cm, z zainstalowanym systemem samogrającym Disklavier. Dzięki systemowi Disklavier pianino może grać samo, bez pianisty. Utwory odtwarzane są z przeznaczonych specjalnie do tego urządzenia dyskietek (pewna liczba dyskietek jest w komplecie z pianinem, większą ilość można dokupić osobno). Pianino samo wygrywa utwory – klawisze same się poruszają. Dźwięk jest wydobywany z instrumentu w taki sam sposób jak gdyby grał na nim człowiek. Ponieważ klawisze podczas gry poruszają się w instrumencie same, wygląda to tak jak gdyby na pianinie grał duch. Oprócz tego instrumentu można używać normalnie, tak jak każdego innego pianina. Zainstalowany system w niczym nie przeszkadza w grze żywemu pianiście. Dodatkowo umożliwia zapisywanie na dyskietkach granych przez użytkownika utworów a następnie ich odtwarzania. Prócz systemu samogrającego samo pianino to bardzo dobry model firmy Yamaha, o klasycznym już brzmieniu tej firmy. Konstrukcja pianina jest w pełni współczesna, w szczególności zwraca uwagę znakomicie pracujący mechanizm młoteczkowy. Pianino jest po przeglądzie i naprawach wykonanych w naszym warsztacie, w pełni sprawne technicznie, wyregulowane i nastrojone. Powierzchnia instrumentu została wykończona w czarnym lakierze na wysoki połysk. System Disklavier sprawia, że instrument ten jest bardzo ciekawą propozycją dla wszelkiego rodzaju miejsc publicznych takich jak restauracje, hotele i inne. Samodzielnie grające pianina są w Polsce niezwykle rzadkie i budzą powszechne zainteresowanie i entuzjazm. Z pewnością instrument taki podniesie atrakcyjność miejsca w którym stanie.

Producent: Yamaha 
Fabryka: Hamamatsu, Japonia 
Model: MX100R 
Numer seryjny: 4593846 
Rok produkcji: 1989 
Kolor: czarny połysk, odnowiony 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 126,5cm 
Głębokość: 60cm 
Szerokość: 150,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Sauter

Pianino wyprodukowane przez niemiecką firmę Sauter. Producent ten nigdy nie produkował dużych ilości instrumentów, za to praktycznie wszystkie pianina i fortepiany tej firmy są doskonałe pod względem brzmienia i jakości wykonania. Instrument w jasnym brązowym kolorze. Nieduży - wymiary 106 x 55,5 x 143,5cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada mechanikę Renner'a, cenioną za precyzję wykonania i niezawodność. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie ładna, oryginalny lakier - normalne, niewielkie ślady użytkowania. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk genialny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Sauter 
Fabryka: Spaichingen, Niemcy 
Mechanika: Renner 
Numer seryjny: 31615 
Rok produkcji: 1965 
Kolor: jasny brązowy, mat 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 106cm 
Głębokość: 55,5cm 
Szerokość: 143,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Baumgardt

Pianino wyprodukowane przez szwedzką fabrykę Baumgardt (istniejącą w latach 1857 - 1984). Instrument posiada wysokiej jakości, bardzo precyzyjnie wykonany mechanizm, standardowo wyważoną klawiaturę oraz bardzo ładne, porównywalne z pianinami Nordiska brzmienie. Dzięki niewielkim rozmiarom, jest to typowo szkolno-ćwiczeniowe pianino, bardzo dobre do nauki gry, aczkolwiek równie dobrze może służyć już wprawnemu pianiście. Instrument przeszedł w naszym warsztacie podstawowy przegląd, naprawy, regulacje oraz strojenie. Jest wyregulowany i gotowy do gry. Obudowa została zretuszowana i poprawiona na ile było to możliwe bez lakierowania (aby nie podnosić kosztów), posiada ogólnie nie rzucające się bardzo w oczy przebarwienia od słońca (głównie dolna płyta).

Producent: Johan Otto Baumgardt
Fabryka: Linköping, Szwecja
Mechanika: Renner
Numer seryjny: 8422
Rok produkcji: lata '60
Kolor: jasny brązowy, oryginalny
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 109cm
Głębokość: 53cm
Szerokość: 146,5cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Gebr. Zimmermann

Pianino firmy Gebr. Zimmermann - pięknie wyglądające, stylowe pianino koncertowe. Instrument jest wysoki na 127cm, to znaczy ma wielkość koncertową - duża płyta rezonansowa i długie struny basowe zapewniają bardzo wyraziste i głębokie brzmienie. Jednocześnie posiada w pełni współczesną konstrujcję, tj. mechanikę dolnotłumikową która precyzyjnie oddaje zamiary pianisty i dobrze tłumi, pełną żeliwną ramę dobrze usztywniającą całą konstrukcję i struny w układzie krzyżowym pozytywnie wpływające na brzmienie zwłaszcza basów. Obudowa pianina została wykończona w bardzo ładnej dębowej okleinie. Obudowa została odnowiona - pianino wygląda bardzo ładnie. Wnętrze instrumentu zostało poddane renowacji w dość szerokim zakresie - pianino ma nowe kołki stroikowe, nowe młotki, nowe filce tłumików, nowe filce stołu klawiaturowego itd. Wykonane zotały wszystkie niezbędne do prawidłowego działania instrumentu naprawy i wymiany. Pianino jest wyregulowane, nastrojone i gotowe do grania.

Producent: Gebr. Zimmermann 
Fabryka: Leipzig, Niemcy 
Model: - 
Numer seryjny: 110696 
Rok produkcji: 1920 
Kolor: dąb, nowy lakier 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 127cm 
Głębokość: 62cm 
Szerokość: 151cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Ulbrich

Pianino firmy Ulbrich - pięknie wyglądające, stylowe pianin koncertowe. Instrument jest wysoki na 132cm, to znaczy ma wielkość koncertową - duża płyta rezonansowa i długie struny basowe zapewniają bardzo wyraziste i głębokie brzmienie. Jednocześnie posiada w pełni współczesną konstrujcję, tj. mechanikę dolnotłumikową która precyzyjnie oddaje zamiary pianisty i dobrze tłumi, pełną żeliwną ramę dobrze usztywniającą całą konstrukcję i struny w układzie krzyżowym pozytywnie wpływające na brzmienie zwłaszcza basów. Obudowa pianina została wykończona w bardzo ładnej dębowej okleinie z ozdobnym owalem na przedniej płycie. Obudowa została gruntownie odrestaurowana z położeniem nowego bezbarwnego laieru półmatowego, pianino wygląda jak nowe. Wnętrze instrumentu również zostało poddane renowacji. Wykonane zotały wszystkie niezbędne do prawidłowego działania instrumentu naprawy i wymiany, m.in. wymienione zostały kołki stroikowe na nowy komplet. Pianino jest wyregulowane, nastrojone i gotowe do grania.

Producent: Ulbrich 
Fabryka: Niemcy 
Model: - 
Numer seryjny: 1151 
Rok produkcji: około 1910 
Kolor: dąb, nowy lakier 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 132cm 
Głębokość: 63,5cm 
Szerokość: 150cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Nordiska

Pianino Nordiska, numer seryjny 2857, kolor ciemny brązowy matowy, wymiary 115x58,5x134,5cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada mechanizm firmy British Piano Actions Ltd. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu bardzo dobry. Obudowa ładna - kolor ciemny brązowy. Nóżki pod klawiaturą w stylu chippendale ładnie się prezentują. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Mechanika: British Piano Actions 
Numer seryjny: 2857 
Rok produkcji: 1944 
Kolor: ciemny brązowy 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: British Piano Actions 
Wysokość: 115cm 
Głębokość: 58,5cm 
Szerokość: 134,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Nordiska

Pianino bardzo dobrej, szwedzkiej fabryki Nordiska, model Futura 2. Instrument w ciemnobrązowym kolorze. Nieduży - wymiary 106 x 52,5 x 140cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada mechanikę Renner'a, cenioną za precyzję wykonania i niezawodność. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie ładna, oryginalny lakier - normalne, niewielkie ślady użytkowania. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Model: Futura 2 
Numer seryjny: 42372 
Rok produkcji: 1975 
Kolor: ciemny brązowy, mat 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 106cm 
Głębokość: 52,5cm 
Szerokość: 140cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Calisia

Pianino produkcji polskiej – wyprodukowane przez Fabrykę Pianin i Fortepianów Calisia w Kaliszu w 1973 roku (numer seryjny 13651). Jest to model o wysokości 121cm. Instrument bardzo przyzwoity, młotki mechanizmu o niewielkim stopniu zużycia, dobry mechanizm i ładny dźwięk. Pianino bardzo dobre do ćwiczenia i nauki gry. W warsztacie wykonane zostały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instrumentu naprawy i regulacje, odnowiona została również powierzchnia – płożono nowy, piękny czerwony lakier, dzięki któremu instrument wygląda bardzo wyjątkowo. Pianino jest wyregulowane, nastrojone i gotowe do gry.

Producent: Calisia 
Fabryka: Kalisz, Polska 
Model: - 
Numer seryjny: 13651 
Rok produkcji: 1973 
Kolor: czerwony półmatowy 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 121cm 
Głębokość: 60cm 
Szerokość: 148cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Calisia

Pianino z naszej, polskiej fabryki w Kaliszu. Instrument z lat '70. Pianino dobre technicznie oraz brzmieniowo. Obudowa prosta, nowoczesna, odnowiona. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Marka: Calisia 
Fabryka: Kalisz, Polska 
Model: M-40 Bolero 
Numer seryjny: 37607 
Rok produkcji: lata '70 
Kolor: ciemny brązowy połysk 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 106cm 
Głębokość: 58cm 
Szerokość: 143,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Zdjęcia poglądowe. Przedstawiają inny, aczkolwiek bardzo zbliżony wizualnie instrument.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Legnica

Pianino Legnica model M-100 B. Wymiary 105 x 53,5 x 145cm (wysokość x głębokość x szerokość). Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie ładna, oryginalny lakier - normalne ślady użytkowania. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Pianino posiada trzeci pedał, czyli moderator pozwalający na częściowe wyciszenie instrumentu. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Legnica
Fabryka: Legnica, Polska
Model: M-100 B
Numer seryjny: 125276
Rok produkcji: 1987
Kolor: jasny brązowy, odnowiony
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 105cm
Głębokość: 53,5cm
Szerokość: 145cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Legnica

Pianino z naszej, polskiej fabryki w Legnicy. Instrument z lat '60, czyli najlepszego okresu produkcji. Pianino dobre technicznie oraz brzmieniowo. Obudowa prosta, nowoczesna, odnowiona. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Marka: Legnica 
Fabryka: Legnica, Polska 
Model: M-115 
Numer seryjny: 35476 
Rok produkcji: 1968 
Kolor: ciemny brązowy 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 114cm 
Głębokość: 59cm 
Szerokość: 145cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino C.Bechstein

Pianino wyprodukowane przez C.Bechstein, której z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Pianino posiada mechanikę dolnotłumikową równoległy układ strun. Podczas remontu wykonaliśmy wszelkie niezbędne naprawy i regulacje. Instrument w pięknej okleinie palisandrowej odnowionej i wykończonej nowym lakierem bezbarwnym. Instrument wyregulowany, nastrojony i przygotowany do gry.

Producent: C.Bechstein
Fabryka: Berlin, Niemcy
Mechanika: dolnotłumikowa
Numer seryjny: 113334
Rok produkcji: 1918
Kolor: palisander, nowy lakier
Rama: pełna
Układ strun: równoległy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 130cm
Głębokość: 60cm
Szerokość: 145cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino C.Bechstein

Pianino wyprodukowane przez C.Bechstein, której z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Pianino posiada mechanikę dolnotłumikową i krzyżowy układ strun (wiele pianin Bechstein'a z tego okresu posiadało jeszcze układ strun równoległy). Podczas remontu wykonaliśmy wszelkie niezbędne naprawy i regulacje. Wymienione zostały m.in. kołki stroikowe na nowy komplet, aby zapewnić dobre trzymanie stroju na następne dziesięciolecia użytkowania. Instrument w pięknej okleinie palisandrowej wykończonej politurą szelakową. Powierzchnia obudowy tj. politura szelakowa jest oryginalna, w naszej pracowni wykonaliśmy jej odnowienie. Instrument wyregulowany, nastrojony i przygotowany do gry.

Producent: C.Bechstein
Fabryka: Berlin, Niemcy
Mechanika: dolnotłumikowa
Numer seryjny: 58564
Rok produkcji: 1902
Kolor: palisander, politura
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 120,5cm
Głębokość: 59cm
Szerokość: 149,5cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Steinway & Sons, model K

Pianino firmy Steinway & Sons z 1930 roku, po kapitalnym remoncie na oryginalnych częściach firmy Steinway. Pianino wygląda i gra jak nowe. Instrumenty tej firmy słyną z niesamowitego brzmienia i genialnych, patentowych rozwiązań konstrukcyjnych. Prezentowany egzemplarz to model K. Jest to pełny koncertowy instrument. Obudowa instrumentu ma nowy czarny lakier wykończony na wysoki połysk. Przednia płyta instrumentu ma bardzo ładne ażurowe wycięcie, nogi pod klawiaturą są delikatnie zdobione. Pod względem konstrukcyjnym jest to w pełni współczesna produkcja, pianino ma krzyżowy układ strun, pełną pancerną ramę i świetny steinwayowski mechanizm z dolnym tłumikiem. Pianino przeszło remont kapitalny wnętrza wykonany naszym warsztacie. Ma nowe młotki, nowe tłumiki, nowe struny basowe i wiolinowe, nowe kołki stroikowe, nowy lakier na ramie żeliwnej, nowy lakier na płycie rezonansowej, nowe filce strun, nowe filce stołu klawiaturowego itd.

Producent: Steinway & Sons 
Fabryka: Hamburg, Niemcy 
Model: K 
Numer seryjny: 269225 
Rok produkcji: 1930 
Kolor: czarny połysk nowy lakier 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 130cm 
Głębokość: 69cm 
Szerokość: 155,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Steinway & Sons, model K

Pianino wyprodukowane przez powstałą w 1853r., a na chwilę obecną produkująca najlepsze na świecie instrumenty fabrykę pianin i fortepianów Steinway & Sons. Instrumenty tej firmy słyną z niesamowitego brzmienia i genialnych, patentowych rozwiązań konstrukcyjnych. Prezentowany egzemplarz to model K. Pianino ma wysokość 132cm, numer seryjny 177076 i zostało wyprodukowane w 1917 roku. Jest to pełny koncertowy instrument. Obudowa instrumentu ma oryginalnie ciemny kolor brązowy. Przednia płyta instrumentu ma bardzo ładne ażurowe wycięcie, nogi pod klawiaturą są delikatnie zdobione. Pod względem konstrukcyjnym jest to w pełni współczesna produkcja, pianino ma krzyżowy układ strun, pełną pancerną ramę i świetny steinwayowski mechanizm z dolnym tłumikiem. Pianino przeszło remont wnętrza w naszym warsztacie. Wszystkie podzespoły zostały sprawdzone pod kontem prawidłowości działana. Zdecydowana większość elementów została zachowana oryginalna, ponieważ ich stan techniczny był bardzo dobry. Młotki, tłumiki, struny, kołki stroikowe zostały odnowione i zachowane. Wymianie podlegały tylko zużyte od grania mniejsze elementy takie jak niektóre filce, skórki i kaszmiry. Pianino wyregulowane, nastrojone i gotowe do gry.

Producent: Steinway & Sons 
Fabryka: Hamburg, Niemcy 
Model: K 
Numer seryjny: 177076 
Rok produkcji: 1917 
Kolor: brązowy, odnowiony 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 132cm 
Głębokość: 68,5cm 
Szerokość: 154cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianina w salonie Stare Babice k. Warszawy

Poniżej lista instrumentów fizycznie znajdujących się w salonie w Starych Babicach k. Warszawy.

Pianino Eastein

Pianino produkcji japońskiej - firmy Eastein. Wysoki na 130cm koncertowy instrument o ładnym, głębokim brzmieniu i bardzo dobrze pracującym mechanizmie. Wyremontowane w naszym warsztacie - wykonane zostały naprawy i regulacje podzespołów we wnętrzu instrumentu, odnowiony został oryginalny fabryczny lakier. Instrument jest nastrojony i gotowy do grania. Może służyć zarówno do nauki gry i ćwiczenia w domu, jak i do intensywnych ćwiczeń i grania profesjonalnego.

Producent: Eastein 
Fabryka: Utsunomiya, Japonia 
Model: U 
Numer seryjny: 67264 
Rok produkcji: brak danych 
Kolor: czarny połysk, polerowany 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 133,5cm 
Głębokość: 68cm 
Szerokość: 155,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Yamaha

Pianino Yamaha. Tej marki nie trzeba przedstawiać nikomu. Instrument niewielki, ale ze świetnym brzmieniem i doskonale pracującą klawiaturą i mechaniką. Pianino niemalże jak nowe w środku, ślady zużycia elementów znikome. Z zewnątrz również prawie jak nowe, tylko minimalne ślady używania. Pianino przeszło serwis w naszym warsztacie, przgląd i regulację mechaniki oraz klawiatury, jest nastrojone i gotowe do grania.

Producent: Yamaha
Fabryka: Hamamatsu, Japonia
Model: LU-201
Numer seryjny: 3837929
Rok produkcji: 1985
Kolor: ciemny brązowy
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 114,5cm
Głębokość: 56cm
Szerokość: 151cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Kawai

Pianino Kawai - niewielki instrument, ale bardzo młody (1989 rocznik) i bardzo dobrze wykonany. Klawiatura i mechanika pracują jak w nowym instrumencie (mechanika Kawai Action). Pianino w bardzo dobrej kondycji zarówno technicznej, akustycznej jak i wizualnej. Pianino przeszło serwis w naszym warsztacie, przgląd i regulację mechaniki oraz klawiatury, jest nastrojone i gotowe do grania. Obudowa została odnowiona i zretuszowana tam gdzie było to potrzebne - jest to oryginalne, fabryczne wykończenie powierzchni. Obudowa posiada drobne niedoskonałości, ale nie mające wpływu na ogólny bardzo dobry odbiór instrumentu.

Producent: Kawai
Fabryka: Hamamatsu, Japonia
Model: CX-5
Numer seryjny: 1849897
Rok produkcji: 1989
Kolor: brązowy, oryginalny
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 105cm
Głębokość: 53cm
Szerokość: 145cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Schimmel

Pianino bardzo dobrej, rodzinnej firmy z tradycjami - Schimmel. Pierwszy warsztat tego producenta powstał w Lipsku już w 1885r. W 1927 roku fabryka została przeniesiona do Brunszwiku (Braunschweig), gdzie instrumenty są produkowane do dnia dzisiejszego. Prezentowany egzemplarz, to małe pianinko firmy Schimmel z lat '60, ale precyzyjnie policzone i zaprojektowane oraz wykonane z naprawdę bardzo dobrych jakościowo materiałów. Zresztą, firma Schimmel nigdy nie pozwoliła by sobie na zrobienie tandety. Daje to efekt w postaci naprawdę bardzo ładnego brzmienia instrumentu, zwłaszcza jak na tak nieduże gabaryty. Pianino po remoncie przeprowadzonym w naszym warsztacie. Wyregulowane, nastrojone i przygotowane do gry. Jeżeli zależy Ci na pianinie możliwie jak najmniejszym, np. ze względu na małe pomieszczenie, ale nie chcesz aby było to kosztem jakości, ten Schimmel na pewno spełni oczekiwania.

Producent: Schimmel
Fabryka: Braunschweig, Niemcy
Mechanika: Renner
Numer seryjny: 63108
Rok produkcji: 1963
Kolor: brązowy
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 99cm
Głębokość: 51cm
Szerokość: 135cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Hermann Dittrich, Schweidnitz

Pianino wyprodukowane przez fabrykę Hermann Dittrich ze Świdnicy. Jest to wysokie, koncertowe pianino w dużej, ładnej obudowie z elementami ozdobnymi. Instrument jest wysoki az na 137cm, to znaczy ma wielkość koncertową - duża płyta rezonansowa i długie struny basowe zapewniają bardzo wyraziste i głębokie brzmienie. Jednocześnie posiada w pełni współczesną konstrukcję, tj. mechanikę dolnotłumikową która precyzyjnie oddaje zamiary pianisty i dobrze tłumi, pełną żeliwną ramę dobrze usztywniającą całą konstrukcję i struny w układzie krzyżowym pozytywnie wpływające na brzmienie zwłaszcza basów. Obudowa pianina wykonana z forniru dębowego. Podczas remontu położony został nowy czarny lakier w technologii otwarte pory, co pozwoliło zachować ładnie prezentujący się wzór słojów drewna dębowego. Pianino wygląda z zewnątrz jak nowe. Wnętrze instrumentu zostało poddane renowacji podczas której wymienione zostały kołki stroikowe, luźne ośki mechaniki i inne zużyte podzespoły, tak aby zagwarantować pełną sprawność techniczną instrumentu. Wykonane zotały wszystkie niezbędne do prawidłowego działania instrumentu naprawy i wymiany. Pianino jest wyregulowane, nastrojone i gotowe do grania.

Producent: Hermann Dittrich 
Fabryka: Schweidnitz, Niemcy 
Mechanika: Renner 
Numer seryjny: - 
Rok produkcji: 1910-20 
Kolor: czarny, nowy lakier 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 137cm 
Głębokość: 66cm 
Szerokość: 150cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Nordiska

Pianino Nordiska, numer seryjny 3214, z 1944 roku, kolor brązowy, wymiary 117 x 58,5 x 134,5cm (wysokość x głębokość x szerokość). Wysokie pianina Nordiska, takiej jak to mają opinię instrumentów o bardzo ładnym dźwięku, po części dzięki dużej płycie rezonansowej, po części przez wysoką jakość wykonania instrumentów tego szwedzkiego producenta. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie ładna, oryginalny lakier - normalne ślady użytkowania. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Mechanika: Renner 
Numer seryjny: 3214 
Rok produkcji: 1944 
Kolor: brązowy, odnowiony 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 117cm 
Głębokość: 58,5cm 
Szerokość: 134,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Nordiska

Pianino bardzo dobrej, szwedzkiej fabryki Nordiska, model Classica. Instrument w ciemnobrązowym kolorze. Nieduży - wymiary 104,5 x 54 x 140cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada mechanikę Renner'a, cenioną za precyzję wykonania i niezawodność. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie prezentuje się pięknie, podczas renowacji położony został zupełnie nowy lakier, dzięki czemu pianino wygląda jak nowe z fabryki. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie i precyzyjnie jak na Renner'a przystało. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Model: Classica 
Numer seryjny: 17185 
Rok produkcji: 1966 
Kolor: ciemny brązowy, mat 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 104,5cm 
Głębokość: 54cm 
Szerokość: 140cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Nordiska

Pianino bardzo dobrej, szwedzkiej fabryki Nordiska Pianofabriken. Instrument w ciemnobrązowym kolorze. Nieduży - wymiary 104 x 52 x 137cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada mechanikę Renner'a, cenioną za precyzję wykonania i niezawodność. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa wizualnie ładna, oryginalny lakier - normalne, niewielkie ślady użytkowania. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Mechanika: Renner 
Numer seryjny: 11748 
Rok produkcji: 1962 
Kolor: ciemny brązowy, mat 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 104cm 
Głębokość: 52cm 
Szerokość: 137cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino J.O. Baumgardt

Pianino wyprodukowane przez szwedzką fabrykę Baumgardt (istniejącą w latach 1857 - 1984). Instrument posiada wysokiej jakości, bardzo precyzyjnie wykonany mechanizm, standardowo wyważoną klawiaturę oraz bardzo ładne, porównywalne z pianinami Nordiska brzmienie. Dzięki niewielkim rozmiarom, jest to typowo szkolno-ćwiczeniowe pianino, bardzo dobre do nauki gry, aczkolwiek równie dobrze może służyć już wprawnemu pianiście. Instrument przeszedł w naszym warsztacie podstawowy przegląd, naprawy, regulacje oraz strojenie. Jest wyregulowany i gotowy do gry.

Producent: Johan Otto Baumgardt
Fabryka: Linköping, Szwecja
Mechanika: Renner
Numer seryjny: 6123
Rok produkcji: 1960
Kolor: brązowy
Rama: pełna
Układ strun: krzyżowy
Mechanizm: dolnotłumikowy
Wysokość: 118cm
Głębokość: 59cm
Szerokość: 138cm

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Rippen

Pianino wyprodukowane przez firmę Rippen, założoną przez Johan'a J. Rippen, działającą w latach 1951 - 1991, posiadającą fabryki w Reehorsterweg a od 1958 roku również w Frankeneng w Holandii. Instrument wyprodukowany w 1966 roku, nieduży - wysokość 106,5cm. Jest to pianino z przeznaczeniem głównie do nauki gry i ćwiczenia w domu. Instrument po renowacji przeprowadzonej w naszym warsztacie, całe wnętrze przeszło gruntowny przegląd, regulacje i strojenie. Powierzchnia obudowy wygląda ładnie - została poprawiona/zretuszowana, tak aby istniejące normalne ślady użytkowania były jak naj mniej widoczne.

Producent: Rippen 
Fabryka: Frankeneng, Holandia 
Numer seryjny: 91328 
Rok produkcji: 1966 
Kolor: jasny brązowy, oryginalny 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 106,5cm 
Głębokość: 49,5cm 
Szerokość: 141cm 

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Calisia

Pianino z naszej, polskiej fabryki w Kaliszu. Instrument z lat '70. Pianino dobre technicznie oraz brzmieniowo. Obudowa prosta, nowoczesna, odnowiona. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Marka: Calisia 
Fabryka: Kalisz, Polska 
Model: M-40 Bolero 
Numer seryjny: ?? 
Rok produkcji: lata '70 
Kolor: ciemny brązowy połysk 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 106cm 
Głębokość: 58cm 
Szerokość: 143,5cm 

Cena instrumentu: tel.

Zdjęcia poglądowe.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianina na zamówienie

Poniżej lista instrumentów aktualnie jeszcze nie gotowych, ale które w niedługim czasie możemy przygotować na zamówienie.

Pianino Nordiska

Pianino Nordiska, numer seryjny 24734, model Classica, kolor biały połysk, wymiary 112x53x140cm (wysokość x głębokość x szerokość). Posiada doskonały mechanizm niemieckiej firmy Renner. Pianino niewiele używane, stan podzespołów we wnetrzu - prawie jak w nowym instrumencie. Obudowa ładna - kolor brązowy, powierzchnia wykończona lakierem w połysku. Nóżki pod klawiaturą w stylu chippendale ładnie się prezentują. Mechanizm pracuje bardzo sprawnie. Dźwięk czysty, ładny, zwłaszcza jak na tak nieduży instrument. Instrument przeszedł serwis, naprawy i wszystkie potrzebne regulacje w naszym warsztacie. Jest nastrojony i gotowy do gry.

Producent: Nordiska 
Fabryka: Vetlanda, Szwecja 
Model: Classica 
Numer seryjny: 24734 
Rok produkcji: 1967 
Kolor: biały/ecru połysk 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: Renner 
Wysokość: 112cm 
Głębokość: 53cm 
Szerokość: 140cm 

Instrument aktualnie niedostępny, możliwość przygotowania takiego pianina na zamówienie, czas oczekiwania około 4-8 tygodni

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino C.Bechstein

Pianino wyprodukowane przez bardzo dobrze znaną i cenioną fabrykę C.Bechstein. Instrument z najwyższej półki, o charakterystycznym dla Bechsteina, ciepłym brzmieniu. Duży i przede wszystkim ponadprzeciętnie wysoki - 136cm, co owocuje koncertowym brzmieniem i piękną głębią basów. Pianino, co bardzo istotne ma w pełni współczesną konstrukcje z bardzo dobrze działającym mechanizmem dolnotłumikowym, pełną metalową ramę i krzyżowy układ strun. Dzięki temu może być używane do grania profesjonalnego (choć do nauki również) i znakomicie trzyma strój. W naszym warsztacie przeprowadziliśmy jego renowację zewnętrzną, z położeniem nowego czarnego lakieru w wysokim połysku, a także remont wnętrza dokonując koniecznych do wykonania napraw, wymian zużytych podzespołów i regulacji. Instrument dla osób poszukujących markowego, niemieckiego instrumentu o pięknym brzmieniu.

Instrument aktualnie niedostępny, możliwość przygotowania takiego pianina na zamówienie, czas oczekiwania około 4-8 tygodni

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino C.Bechstein

Pianino wyprodukowane w fabryce znakomitej firmy Bechstein. Było niewiele używane, dzięki czemu dotrwało do naszych czasów w znakomitej kondycji. Marka Bechstein daje gwarancję niemieckiej solidności i najwyższej jakości zarówno zastosowanych materiałów jak i wykonania. W czasie renowacji staraliśmy się o zachowanie instrumentu w oryginalnej postaci. Sprawdzone zostały wszystkie części, ustawiono wszystkie istotne parametry takie jak odległości młotków od strun, wypinanie młotka, abnik, głębokość klawiszy, poziom klawiszy, ich wyważenie itd. Mechanizm jest sprawny tak jak w nowym instrumencie. Odrestaurowaliśmy oryginalną klawiaturę, została ona na nowo wybielona i wypolerowana. Pianino jest nastrojone i gotowe do gry. Powierzchnia instrumentu została pokryta nowym lakierem na wysoki połysk. Jest to pianino z najwyższej półki, rzadko kiedy spotyka się instrument o tak pięknym i głębokim brzmieniu.

Instrument aktualnie niedostępny, możliwość przygotowania takiego pianina na zamówienie, czas oczekiwania około 4-8 tygodni

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Bluthner

Takich pianin już nie ma. Znakomity instrument wyprodukowany przez fabrykę Bluthner. Rok produkcji 1934. Wysokość 131cm kwalifikuje go jako pianino koncertowe o bardzo ładnym, głębokim brzmieniu. Podczas renowacji odrestaurowana została powierzchnia w nowym czarnym lakierze na wysoki połysk. Przednią płytę instrumentu zdobi piękna intarsja z gryfami. Pianino jest bardzo ciężkie - jest to porządna Bluthnerowska konstrukcja, cała obudowa oczywiście wykonana z drewna co wraz z innymi czynnikami ma dodatkowy pozytywny wpływ na brzmienie. Kompleksowo odrestaurowane zostało również wnętrze, wyremontowane są mechanizm, klawiatura oraz część akustyczna. Pianino zostało wyregulowane i nastrojone zgodnie z wszelkimi wymogami sztuki. Doskonale brzmi i pięknie wygląda.

Instrument aktualnie niedostępny, możliwość przygotowania takiego pianina na zamówienie, czas oczekiwania około 4-8 tygodni

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Pianino Steinway & Sons, model K

Pianino wyprodukowane przez powstałą w 1853r., a na chwilę obecną produkująca najlepsze na świecie instrumenty fabrykę pianin i fortepianów Steinway & Sons. Instrumenty tej firmy słyną z niesamowitego brzmienia i genialnych, patentowych rozwiązań konstrukcyjnych. Prezentowany egzemplarz to model K. Pianino ma wysokość 132cm, numer seryjny 214432 i zostało wyprodukowane w 1923 roku. Jest to pełny koncertowy instrument. Obudowa instrumentu ma oryginalnie kolor czarny. Przednia płyta instrumentu ma bardzo ładne ażurowe wycięcie, nogi pod klawiaturą są delikatnie zdobione. Pod względem konstrukcyjnym jest to w pełni współczesna produkcja, pianino ma krzyżowy układ strun, pełną pancerną ramę i świetny steinwayowski mechanizm z dolnym tłumikiem. Pianino przeszło remont wnętrza w naszym warsztacie. Wszystkie podzespoły zostały sprawdzone pod kontem prawidłowości działana. Zdecydowana większość elementów została zachowana oryginalna, ponieważ ich stan techniczny był bardzo dobry. Młotki, tłumiki, struny, kołki stroikowe zostały odnowione i zachowane. Wymianie podlegały tylko zużyte od grania mniejsze elementy takie jak niektóre filce, skórki i kaszmiry. Obudowa instrumentu jest czarna, jest to oryginalna fabryczna powłoka, która nie była odnawiana. W przypadku sprzedaży będzie możliwość jej zachowania i zretuszowania (poprawienia jej wyglądu) lub gruntownego remontu wraz z położeniem nowego czarnego lakieru w wysokim połysku.

Producent: Steinway & Sons 
Fabryka: Hamburg, Niemcy 
Model: K 
Numer seryjny: 214432 
Rok produkcji: 1923 
Kolor: czarny, odnowiony 
Rama: pełna 
Układ strun: krzyżowy 
Mechanizm: dolnotłumikowy 
Wysokość: 132cm 
Głębokość: 68cm 
Szerokość: 155cm 

Instrument aktualnie niedostępny, możliwość przygotowania takiego pianina na zamówienie, czas oczekiwania około 4-8 tygodni

Cena instrumentu: tel.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Copyright © 1984 - 2019 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał