Kontakt  Facebook
Renowacja oraz naprawa fortepianów i pianin

Z racji tego, iż większość fortepianów i pianin na polskim rynku to instrumenty wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu, trudno aby na przestrzeni tak długiego okresu czasu, któreś z ich elementów nie uległy uszkodzeniu. Rzadko spotyka się starszy instrument w pełni sprawny. Uszkodzenia powstają podczas przenoszenia lub przewożenia instrumentu z miejsca na miejsce, zwłaszcza bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy, następnie przez przechowywanie w złych warunkach, niewłaściwe użytkowanie, ale również przy zwyczajnym graniu w wyniku np. zmęczenia materiału. Mogą one mieć postać choćby zerwanej struny, nie grających klawiszy, nie działającego pedału, złamanych młotków, zużytych filców lub niektórych elementów mechanizmu, pęknięć na ramie, płycie rezonansowej, czy wreszcie uszkodzeń obudowy. Każde z nich można naprawić.

Naprawa fortepianów wymaga przede wszystkim znajomości budowy i funkcji poszczególnych elementów instrumentu. Również praktyki i doświadczenia w przeprowadzaniu napraw, posiadania odpowiednich narzędzi i dostępu do części zamiennych.

Naprawa fortepianów i pianin to główna działalność prowadzona przez naszą firmę. Zajmujemy się świadczeniem usług z tego zakresu od początku naszego istnienia, początkowo wykonując prace dla klientów zagranicznych, a obecnie zarówno zagranicznych jak i polskich. Naprawa fortepianów, pianin, pianoli i innych podobnych instrumentów, np. o strunach szarpanych jak klawesyny, nie ma dla nas tajemnic. Przeprowadzamy naprawy fortepianów zarówno antycznych jak i współczesnych, bazując na wysokiej jakości, oryginalnych częściach. Naprawa fortepianu w naszym warsztacie obejmuje wszystkie elementy instrumentu, płyty rezonansowe, belki stroikowe, ramy oraz mechanikę. Przeprowadzamy naprawy powierzchni wykańczając ją tradycyjnie szelakiem lub poliestrem i lakierami we wszystkich kolorach w połysku lub macie.

Naprawa fortepianu czy pianina w naszym warsztacie daje Państwu gwarancję, że wszelkie usterki zostaną usunięte w sposób profesjonalny a instrument odzyska swoją pierwotną sprawność. Składają się na to dwie rzeczy. Ludzie wykonujący naprawy fortepianów jakich zatrudniamy w naszej firmie to najwyższej klasy specjaliści mający na koncie wiele lat pracy w tym zawodzie i doświadczenia z napraw bardzo wielu instrumentów którym przywrócili dawny blask. To właśnie ich kunszt, świetnie wyposażony warsztat oraz oryginalne części które do naprawy fortepianów sprowadzamy bezpośrednio od producentów, sprawiają że naprawione przez nas instrumenty przez kolejne lata cieszą swoją grą.

Kontakt w sprawie renowacji

Wszelkich informacji dotyczących renowacji pianin i fortepianów w naszym warsztacie, wyceny kosztów prac, dostępnych terminów, udzielamy telefonicznie oraz mailowo.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59

Obszar działalności

Działamy na terenie całej Polski. W szczególności remontujemy fortepiany i pianina dla klientów z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Łódź, Częstochowa, Katowice, Kraków, Opole, Gliwice, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Kielce, Jelenia Góra, Rzeszów, Tarnów, Lublin, Radom, Kalisz, Legnica, Piaseczno, Płock, Zielona Góra, Konin, Oświęcim, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Wieluń, Wałbrzych, Nysa, Bytom, Siedlce, Leszno, Wadowice, Nowy Sącz, Ostrowiec Świętokrzyski, Nysa, Sandomierz, Bielsko-Biała, Żywiec.

Copyright © 1984 - 2023 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał