Kontakt  Facebook


Fortepiany na zamówienie

Możemy przygotować na Państwa życzenie fortepian unikatowy. W dowolnie wybranym kolorze w połysku lub macie lub też z piękną intarsją zdobiącą obudowę. Poniżej przedstawiamy przykładowe fortepiany, które mieliśmy okazję przygotowywać w przeszłości.

Fortepian z INTARSJAMI - przykład fortepian Steinway & Sons, model B, dł. 211cm

Przykładowe wykoananie intarsji w fortepianie Steinway & Sons. Intarsje w fortepianie mogą być umieszczone tylko na wybranych elementach lub też na całej powierzchni korpusu. Niezależnie od tego, zawsze nadają naszemu fortepianowi niepowtarzalny charakter. Możemy wykonać dla Państwa intarsje w dowolnym instrumencie, niezależnie od jego koloru czy rodzaju wykończenia powierzchni.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Fortepian BIAŁY - przykład fortepian Ibach, długość 180cm

Przykład wykonania fortepianu firmy Ibach w kolorze białym, półmatowym. Na Państwa życzenie, możemy odrestaurować dowolny fortepian, z wykończeniem powierzchni w nowym białym lakierze, w dowolnym odcieniu (śnieżna biel, ecru itd.) w połysku lub macie, tak aby idealnie pasował do Państwa wnętrz.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Fortepian CZERWONY - przykład fortepian Ronisch, długość 180cm

Przykład wykonania fortepianu firmy Ronisch w kolorze czerwonym, w wysokim połysku. Jeżeli chcieli by Państwo postawić w swoim domu fortepian w intensywnym kolorze Ferrari, wystarczy zamówić taki instrument w naszym warsztacie. Wybierzemy i wyremontujemy od podstaw fortepian, wykańczając jego powierzchnię w kolorze czerwonym na wysoki połysk. Jeżeli mają Państwo marzenie o fortepianie w innym kolorze - jesteśmy gotowi na wyzwania!

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Fortepian RZEŹBIONY - przykład fortepian Bluthner, model Ludwik XVI

Przykład wykonania fortepianu firmy Bluthner, model Ludwik XVI. Na zlecenie możemy wykonać dla Państwa fortepian z rzeźbionymi elementami ozdobnymi. Instrument może zostać wyposarzony w piękny ażurowy podnutnik, rzeźbione nogi oraz lirę. Możliwe jest również umieszczenie rzeźbionych elementów na korpusie np. bokach klawiatury. Elementy rzeźbione dobieramy lub wykonujemy po wcześniejszym uzgodnieniu ich stylu, tak aby końcowy efekt był w pełni zgodny z Państwa wyobrażeniem.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Fortepian WIEDEŃSKI - przykład fortepian Rudolf G. Stekhamer, długość 165cm

Na zamówienie przeprowadzamy również restauracje starych, bo rzadko mających mniej niż 100 lat, ale wciąż budzących zachwyt fortepianów wiedeńskich. Fortepiany te niezwykle często posiadają pięknie zdobione podnutniki, toczone nogi oraz korpusy wykończone świetnie skomponowanym fornirem. Taki fortepian, ustawiony w salonie z kominkiem, może stanowić wręcz wizytówkę domu.

Fotografie: [kliknij aby zobaczyć powiększenie]

Kontakt w sprawie zamówienia fortepianu

W celu uzyskania informacji o naszych możliwościach w zakresie przygotowywania unikatowych fortepianów, z pięknymi intarsjami lub w nietypowych kolorach, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2023 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał