Kontakt  Facebook


Ludzie w pracowni - nasz zespół

Ludzie w pracowni fortepianmistrzowskiej MUSIAŁ. Czyli kto tak naprawdę remontuje fortepiany i pianina, które powierząją nam Państwo do renowacji. A także kto przygotowuje pianina i fortepiany, które mogą Państwo w naszej firmie kupić.

Za pracą nad każdym instrumentem, który przyjmujemy do renowacji oraz za przygotowaniem do sprzedaży każdego pianina - stoją konkretni ludzie zatrudnieni u nas w pracowni. Nie są to przypadkowe osoby, bo od dobrych kilkunastu lat, z małymi wyjątkami, mamy właściwie stałą ekipę. Wszystkie prace nad instrumentami wykonujemy od początku do końca u nas i za całość bierzemy odpowiedzialność. Postanowiliśmy napisać dwa słowa o sobie, aby dać Państwu obraz tego, kto naprawił i przygotował Wasze pianino czy fortepian. Aby powiedzieć, kto stoi za konkretną wykonaną pracą i kto zadbał o to aby była ona wykonana tak jak należy.

Jeśli planują Państwo zakup używanego pianina lub fortepianu, to kluczową sprawą na jaką trzeba zwrócić uwagę przy takim zakupie jest fakt, czy instrument jest w stanie "tak jak stoi", czy jest po niedawno wykonanym remoncie w pracowni zajmującej się pianinami i fortepianami. Instrument używany, po serwisie i remoncie w pracowni, takiej jak nasza - gdzie kilku specjalistów poświęciło na jego przygotowanie wiele godzin swojej pracy - to zupełnie inna jakość w stosunku do instrumentu nie przygotowanego. Instrument odpowienio przygotowany - działa, brzmi i wygląda nieporównywalnie lepiej.

Małgorzata

Specjalistka od klawiatur. Jesteśmy pewni, że nikt w południowej Polsce nie wyremontował tyłu klawiatur co Małgorzata. 20 lat doświadczenia w pracy z klawiaturami różnych pianin i fortepianów w naszej pracowni.

Władysław

Stolarz. Specjalista od renowacji instrumentów historycznych. Dorabia brakujące części, naprawia obudowy, strojnice i mosty, remontuje dźwięcznie. Prywatnie gitarzysta, modelarz i pilot modeli latających. W firmie od 25 lat.

Michał

Stroiciel z 20-sto letnim doświadczeniem, korektor mechanizmów, intonator, gitarzysta. Remontuje mechaniki, stroi i wykańcza remontowane w pracowni instrumenty. Dostarcza i stroi fortepiany wypożyczane na koncerty.

Bogusław

Lakiernik, renowator i transportowiec. Naprawia i remontuje obudowy fortepianów. Szlifuje powierzchnie, lakieruje ramy i płyty rezonansowe. Dostarcza instrumenty do klientów. W firmie od 25 lat. Niezastąpiony na transportach.

Maciej Musiał

Stroiciel, korektor mechanizmów, członek SPSF. Często w trasie. Stroi pianina w domach klientów oraz fortepiany do koncertów. Robi wyceny, sprzedaje pianina, prowadzi warszawski oddział w Starych Babicach k. Warszawy.

Grzegorz

Specjalista renowacji obudów, lakiernik. Remontuje i lakieruje obudowy pianin i fortepianów, odnawia powierzchnie. Prywatnie mechanik samochodowy i motocyklista - opiekuje się również firmową flotą samochodów.

Jarosław Musiał

Stroiciel fortepianów, korektor i renowator z prawie 40-sto letnim doświadczeniem, członek SPSF. Sprzedaje pianina, dostarcza i stroi fortepiany na koncerty. Prowadzi wrocławski oddział firmy. Prywatnie miłośnik kolarstwa górskiego.

Maciej

Kierowca, transportowiec, na warsztacie rozbiera, remontuje i składa obudowy pianin i fortepianów. Zakłada naciągi strunowe, dostarcza fortepiany na koncerty i wyremontowane pianina do klientów.

Marek Musiał

Założyciel, właściciel i szef pracowni MUSIAŁ w Biernej k. Żywca. Z branżą renowacji pianin i fortepianów związany od początku lat ’80. Członek założyciel SPSF. Prywatnie narciarz, triathlonista Ironmann oraz szczęśliwy dziadek.

Łukasz

Też specjalista od klawiatury, tyle że częściej komputerowej niż tej z pianina. Ogarnia część biurową działalności. Dzwoni, pisze, czuwa nad tym aby każdy wiedział co jest do zrobienia. Prowadzi oddział firmy w Biernej k. Żywca. Sprzedaje instrumenty, wycenia renowacje.

Roman

Renowator mechanizmów pianinowych i fortepianowych. Naprawia uszkodzone części mechanik, profiluje młotki, wymienia zużyte filce, reguluje parametry pracy mechanizmów aby działały jak najlepiej. Roman to również muzyk - główny instrument - saksofon.

Barbara

Odnawia i remontuje klawiatury fortepianowe, zarówno te ze współczesnych instrumentów, jak i tych bardzo zniszczonych - historycznych. Wykonuje też wiele precyzyjnych napraw drobnych elementów w pianinach i fortepianach.

Katarzyna Musiał

Zawodowa pianistka po AM w Krakowie, Steinway Artist, organizatorka Festivalu Stella Musica, gra koncerty, nagrywa i wydaje płyty, testuje przygotowywane w pracowni fortepiany i pianina. Katarzyna ma swoją stronę: www.pianist.pl

Franciszek

Niezastąpiony technik i korektor mechanizmów. Nikt nie miał tyle cierpliwości do uruchamiania mechanizmów starych pianin i fortepianów co on. Niestety pożegnał nas w 2022 roku. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Copyright © 1984 - 2024 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał