Kontakt  Facebook


Maraton chopinowski 2010

W Warszawie, w Domu Poloni przy ulicy Krakowskie Przedmieście 64 w dniach od 22.02.2010 od 01.03.2010 odbył się maraton chopinowski. Przez tydzień 24 godziny na dobę pianiści grali utwory Chopina. Jak mówili organizatorzy: "Każdy mógł wziąć udział w graniu Chopina przez tydzień bez przerwy. Warunek - trzeba było trochę znać repertuar kompozytora. Wskazane było również obeznanie z fortepianem".

Pianiści grali na fortepianie Steinway & Sons przygotowanym i dostarczonym przez nasz warsztat.

Na stronie internetowej www.najdluzszeurodziny.pl można było oglądać transmisję z koncertów na żywo, 24 godzin na dobę.

Relacje telewizyjne:
www.youtube.com/watch?v=0j7X3_22byc&feature=fvw
www.youtube.com/watch?v=kKxRH800fFc&feature=fvw

Media o imprezie:

(...) Maraton w hołdzie Fryderykowi Chopinowi rozpoczął się w dniu urodzin kompozytora, zapisanym w metryce jego chrztu (22 lutego); zakończy się 1 marca - tę datę Chopin sam podawał jako dzień swych narodzin. "Ponieważ do dziś badaczom nie udało się ustalić, czy urodziny Chopina przypadają 22 lutego, czy 1 marca, postanowiliśmy w niepowtarzalny sposób uczcić cały tydzień" - mówił podczas inauguracji maratonu konsultant artystyczny i członek zespołu organizacyjnego projektu Przemysław Lechowski. (...)
źródło: muzyka.wp.pl

(...) Grających w "Najdłuższe urodziny" będzie można bezpłatnie posłuchać o każdej porze dnia i nocy w Domu Polonii. Obowiązują zasady dobrego wychowania: - Na salę nie wchodzimy, gdy ktoś gra, wyciszamy telefon, nie rozmawiamy. W zamian będzie można dostać chopinowskie gadżety - zachęca Jarosław Chołodecki. (...)
źródło: warszawa.gazeta.pl

(...) Na koncerty w sali Wspólnoty Polskiej przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Warszawie wstęp jest wolny. Swój udział w maratonie potwierdzili Janusz Olejniczak, Kazimierz Gierżod, Lena Ledoff oraz Andrzej Jagodziński z zespołem. Jako pierwszy przy fortepianie zasiadł młody pianista Dawid Zarzycki, który zagrał poloneza As-dur. W maratonie wystąpią także osoby, które swojego zawodowego życia nie związały z muzyką, ale potrafią grać Chopina - dyplomaci, lekarze, krytycy muzyczni. (...)
źródło: fakty.interia.pl

(...) 1 marca na zakończenie maratonu wystąpi Zespół Polski Marii Pomianowskiej - muzycy zagrają kompozycje Chopina m.in. na suce biłgorajskiej, bębnach, cymbałach i lirze korbowej. Koncertowi towarzyszą dwie wystawy: plakatów chopinowskich z kolekcji Piotra Dąbrowskiego i fotografii Tomasza Kwiatkowskiego "Chopin. Opowiadania". Organizatorami koncertu "Najdłuższe Urodziny" są Senat, Stowarzyszenie Wspólnota Polska i Centrum Smolna. (...) źródło: radio.kielce.pl

Fragmenty niektórych koncertów:Copyright © 1984 - 2019 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał