Kontakt  Facebook


Renowacja fortepianu - przykład

Fortepian H. Wolfframm, Dresden

Przyjęliśmy na warsztat fortepian z fabryki H. Wolfframm o numerze seryjnym 23216, oryginalnie w czarnej obudowie, w celu zmiany koloru obudowy na czerwony połysk. Instrument pochodzi mniej więcej z okolic 1910-1920 roku, ma długość 180cm i w pełni współczesne rozwiązania w mechaniźmie i akustyce. Kolor fortepianu zmieniamy na życzenie właścicielki instrumentu.

Wnętrz instrumentu w jest ogólnie w dobrym stanie, fortepian jest grający, trzyma strój, mechanika pracuje w miarę poprawnie. Niemniej jednak, jak w każdym tego typu starym instrumencie zawsze jest co poprawiać. Czyścimy płytę rezonansową, uzupełniamy brakujące struny, pozostałe struny czyścimy, dobijamy kołki nieco głębiej w strojnicę, aby poprawić trzymanie stroju.

Mechanika fortepianu H. Wolfframm równiez jest w przyzwoitym stanie, poprawiamy jedynie regulację, lekko profilujemy młotki, dokręcamy śruby, wykonujemy intonację.

Fortepian w kolorze czarnym wyglądał jak na poniższych fotografiach.

Przystępujemy do zmiany koloru. W pierwszej kolejności musimy zeszlifować obecną powłokę lakierniczą. Następnie wszystkie elementy przygotowujemy w podkładzie.

Lakierowanie na czerwony połysk - kolor Ferrari. Każdy element jest lakierowany osobno. Później polerowany na połysk. Wiele elementów obudowy fortepianu lakieruje się z dwóch stron - np. pokrywa górna, klapa klawiatury.

Na koniec pasujemy i skręcamy całą obudowę. Gotowy fortepian - teraz już czerwony prezentuje się całkiem ładnie i z pewnością jest bardzo, bardzo oryginalny. Klientka zadowolona z nowego wyglądu instrumentu. A my z wykonanej pracy.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz taki lub podobny fortepian i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu fortepianu przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał