Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykłady

Steingraeber & Sohne, Bayreuth

Jednym z piękniejszych instrumentów, jakie mieliśmy okazję odrestaurować w naszym warsztacie, było z pewnością pianino wyprodukowane przez Steingraeber & Sohne, niemiecką fabrykę mieszczącą się w Bayreuth (Bawaria). Warunki magazynowe w któych pianino czekało na renowację z pewnością nie eksponowały jego piękna.

Ale wystarczyło wyciągnąć je z magazynu i rzucić na nie nieco inne światło...

Obudowa pianina o którym mowa to dzieło sztuki, perfekcyjnie skomponowane i wykonane. Każdy element pasuje stylistycznie do reszty, użyte forniry, rzeźbienia, ozdobne listwy, wszystko razem tworzy niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Co należy podkreślić, wszystkie elementy obudowy były oryginalne, instrument nie był nigdy amatorsko naprawiany ani przerabiany, co było jego niewątpliwym atutem.

Pianino jak na instrument około 120-sto letni było w dobrym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym. Jednak aby wydobyć jego dawny blask należało odrestaurować jego obudowę. Ponieważ jest to instrument, a nie tylko mebel zajęliśmy się również remontem jego wnętrza - w głównej mierze odnowieniem podzespołów mechaniki, klawiatury i części akustycznej, z naciskiem na zachowanie oryginalnych, starych części.

Po odrestaurowaniu pianino wyglądało olśniewająco. Obok takiego instrumentu trudno przejść obojętnie, nie stanąć na chwilę i nie pomyśleć "Jak piękne pianina kiedyś budowano". A posłuchać jak ktoś na nim gra... to już czysta poezja.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał