Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykłady

Pianino Rippen

Pianino marki Rippen - mały, holenderski instrument, w zupełnie prostej, współczesnej obudowie. Trafił do warsztatu na zmianę koloru z brązowego na czarny. Lakierowanie wykonaliśmy w technologii otwarte pory, bez ich zalewania, bez wyrównywania powierzchni na gładko, z zachowaniem widocznych porów drewna i rysunku słojów.

Stan instrumentu przed lakierowaniem. Trzeba powiedzieć, że obudowa nie była zniszczona i oprócz widocznego na górnej płycie przebarwienia od słońca była w akceptowalnym, jak na używane pianino stanie wizualnym. Natomiast życzeniem naszego klienta było przemalowanie pianina na czarno, co też wykonaliśmy.

Oprócz lakierowania, wyczyszczone i odnowione zostały elementy mosiężne - zawiasy, zamki, pedały. Założyliśmy równiez nowe filce obudowy i pedałów. Tak prezentuje się po zmianie koloru na czarny.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał