Kontakt  Facebook


Remont pianina Olbrich Glatz - przykład

Pianino Olbrich Glatz

Przykład remontu obudowy pianina Olbrich Glatz o numerze seryjnym 2369. Instrument około 100-letni o współczesnej budowie z mechanizmem dolnotłumikowym i pełną ramą. Obudowa czarna, najprawdopodobniej kiedyś przez kogoś już odnawiana jakimś rodzajem czarnego lakieru. Upływ jak sądzimy kilku dziesięcioleci spowodował jednak, że daleko jej do tego aby powiedzieć, że wygląda ładnie. Obudowa pianina wymaga renowacji a my zamierzamy ją przeprowadzić.

Po wykonaniu napraw stolarskich obudowy, klejeniu elementów, uzupełnianiu ubytków w fornirze, szlifujemy starą powłokę lakierniczą. Następnie wszystkie elementy pianina wyrównujemy warstwą podkładu. Aby uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię podkład po wyschnięciu jest szlifowany i przygotowywany pod połżenie lakieru.

Lakierujemy natryskowo poszczególne elementy obudowy pianina. Położony wcześniej podkład przykrył rysy, wgniecenia i inne nierówności. Dzięki finalne warstwy lakieru kładziemy już na gładkiej powierzchni, co daje bardzo ładny efekt. Składamy instrument w całość.

Gotowe pianino po zakończeniu prac wygląda z zewnątrz jak nowy instrument. Do wykończenia powierzchni użyliśmy czarnego lakieru półmatowego, dającego ładny efekt delikatnego, satynowego połysku. Podczas szlifowania starej czarnej powłoki odkryliśmy, że zamalowany wcześniej na czarno owal w płycie przedniej jest zafornirowany bardzo ładnym fornirem. Postanowiliśmy zachować go w kolorze drewna nieco tylko przyciemniając zewnętrzny obrys i wykończyć w lakerze bezbarwnym. Taka kompozycja - brązowy owal ze zdobieniem na środku bardzo ładnie kontrastuje z czarnym półmatem reszty instrumentu.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał