Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykład

Pianino F.J. Nowicki

Poniżej przykład starego polskiego pianina wyprodukowanego przez F.J. Nowicki. Instrument sporo czasu spędził w magazynie, ale w końcu udało się znaleźć czas na jego wyremontowanie.

Remont kapitalny w przypadku tego instrumentu z różnych względów nie był ani uzasadniony, ani też konieczny. Pianino zostało wyremontowane w podstawowym zakresie. Wymieniliśmy kołki stroikowe, na komplet o większej średnicy, tak aby zapewnić prawidłowe trzymanie stroju, wymieniliśmy też wszystkie filce stołu klawiaturowego, część zużytych filców i skórek w mechanice i klawiszach. Młotki były w przyzwoitej kondycji, więc po ich wyszlifowaniu zostały zachowane. Zachowaliśmy również oryginalne struny - wymienić trzeba było tylko kilka, które zerwały się przy ponownym zakładaniu naciągu. Naprawiliśmy płytę rezonansową, mechanizm i klawiatura zostały na nowo w pełni wyregulowane a instrument nastrojony. Obudowa pianina nie była w złym stanie, więc by nie podnosić kosztów nie lakierowaliśmy jej. Po dokonaniu niezbędnych napraw stolarskich odnowiliśmy oryginalną czarną powłokę na powierzchni instrumentu. Dzięki temu pianino nabrało intensywnego czarnego koloru, a równocześnie nie straciło wyglądu starego instrumentu.

Zakres prac w pianinie Nowicki ograniczyliśmy do niezbędnego minimum gwarantującego sprawność techniczną, czyli prawidłowe trzymanie stroju oraz prawidłową pracę mechanizmu i klawiatury. Dzięki retuszowi powierzchni obudowy instrument zyskał ładny wygląd. Udało się zminimalizować koszty remontu. Pianino z pewnością będzie cieszył przyszłego właściciela, zwłaszcza ceniącego starsze instrumenty "z duszą" oraz ich brzmienie. Jednocześnie podstawowy zakres remontu pozwolił nam zachować jego atrakcyjną cenę.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał