Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykład

Pianino Małecki

Przykład remontu pianina z polskiej fabryki Małecki. Instrument nie wymagał remontu kapitalnego. Pianino przeszło remont podstawowy, umożliwiający jego prawidłowe funkcjonowanie, odświeżona została również powierzchnia obudowy.

Stan instrumentu przed przeprowadzeniem remontu przedstawiają poniższe fotografie.

Instrument po przewiezieniu na warsztat i przystąpieniu do prac remontowych.

Prace nad klawiaturą. Oryginalne okładziny klawiszy białych były bardzo popękane, konieczna była ich wymiana. Stare nakładki źle się zrywały, powodując przy okazji uszkodzenia drewna klawiszy. W związku z tym przed wklejeniem nowych okładek powierzchnię każdego klawisza należało naprawić i wyrównać. Wymieniliśmy również filce stołu klawiaturowego oraz filce klawiszy, ponieważ stare były zbyt wyrobione, aby zapewnić jej poprawną pracę i umożliwić ustawienie odpowiednich luzów.

Remont objął również mechanizm, w którym m.in. wymieniliśmy luźne ośki młotków, zużyte filce i skórki. Młotki zostały wyszlifowane i na nowo wyprofilowane. W części akustycznej naprawie poddana została płyta rezonansowa, a dokładnemu sprawdzeniu belka stroikowa, żebra i mosty – z uwagi na ich dobrą kondycję nie wymagały napraw.

Remont obudowy. Ponieważ obudowa pianina była w dobrym stanie, zdecydowaliśmy się jej nie lakierować. Zamiast nowego lakieru naprawiliśmy ubytki i zretuszowaliśmy całą powierzchnię obudowy. Po tym zabiegu pianino uzyskało ładny, intensywny, czarny kolor, a jednocześnie nie straciło wyglądu "starego pianina".

Gotowy instrument przedstawia się następująco:

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał