Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykłady

Pianino Legnica - białe

Niedawno mieliśmy okazdję wyremontować pianino Legnica - dla klientki dla której ten instrument miał szczególną wartość sentymentalną, ponieważ dostała je jako dziecko i na nim wiele lat uczyła się grać. Pianino przez wszystkie lata przeszło wiele metamorfoz zewnętrznych - częściowo odrapane, częściowo przemalowane domowymi sposobami na inny kolor. Następnie oklejone tapetą, miejscami jeszcze raz przemalowane pędzlem itd. Ogólnie rzecz biorąc wizualnie "nie zachwycało".

Instrument ten to konkretnie pianino Legnica o numerze seryjnym 132862, wyprodukowane w 1989, model 100-B, o wysokości 104cm, fornirowane dębem, co było widać po wewnętrznej stronie obudowy. Instrument 30-sto letni, nie był również nigdy remontowany/serwisowany, a więc również mechanizmy, klawiatura oraz akustyka wymagały szeregu napraw.

Prace rozpoczęliśmy od odnowienia klawiatury.

Równolegle z klawiaturą zajęliśmy się również mechanizmem - naprawą uszkodzonych elementów, profilowaniem młotków, wymianą luźnych osiek i zużytych filców.

Życzeniem klientki było aby pianino otrzymało również nowy kolor - piękną biel w połysku. Wymagało to wpierw zdjęcia wszystkich nałożonych na pianino tapet i warstw farby, zeszlifowania starej powłoki lakierniczej i przygotowania całej powierzchni w podkładze. Po wykonaniu tych czynności wszystkie elementy obudowy pianina zostały pokryte nową warstwą białego lakieru a po wyschnięciu wypolerowane na połysk.

Polakierowane na biało elementy można było następnie spasować i skręcić w całość.

Po zakończeniu prac instrument wygląda pięknie - zgodnie z życzeniem cały na biało, gra również całkiem przyzwoicie.

Gotowy instrument, ten sam stary - ale jednak nowy, z pewnością przez wiele kolejnych lat będzie mógł cieszyć właścicielkę w jej nowym domu.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał