Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykład

Pianino Heinr. Knauss Sohne Coblenz

Pianino Heinr. Knauss trafiło do naszego warsztatu z powodu problemów z trzymaniem stroju. Po dokonaniu szczegółowego przeglądu technicznego stwierdzona została konieczność naprawy belki stroikowej oraz wymiany kołków strojeniowych na nowy komplet. Mechanizm oraz klawiatura, mimo iż nie były w bardzo złym stanie, również wymagały remontu i regulacji. Decyzją właścicieli gruntownie odnowiona miała zostać także powierzchnia pianina.

Stan instrumentu przed remontem przedstawiają poniższe fotografie.

Przystąpiliśmy do zdejmowania naciągu strunowego oraz naprawy belki stroikowej. W trakcie tych prac mogliśmy też po części zająć się również naprawami obudowy pianina i jej przygotowywaniem do położenia nowego lakieru.

Nad mechanizmem pianina oraz klawiszami i stołem klawiaturowym można pracować równolegle do momentu ich ponownego zamontowania w pianinie po wykonaniu niezbędnych prac. Wtedy też przystępujemy do regulacji całości i strojenia.

Renowacja zakończona. Pianino trzyma strój tak dobrze, jakby dopiero co opuściło fabrykę, dzięki odnowieniu mechanizmu zdecydowanie poprawiło się brzmienie i dynamika. Obudowa instrumentu została polakierowana czarnym lakierem półmatowych, co w połączeniu z ozdobnymi listwami, oknami płyty przedniej i pięknie wykonanymi rzeźbionymi nogami dało rewelacyjny efekt. Zwieńczeniem efektu wizualnego są założone ozdobne świeczniki, które dopasowywaliśmy stylistycznie do instrumentu.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał