Kontakt  Facebook


Renowacja pianina - przykłady

Pianino Gebr. Zimmermann

Poniższe fotografie przedstawiają pianino w stanie przed renowacją - instrument wyprodukowany przez fabrykę Gebruder Zimmermann (z oznaczeniem dystrybutora na klapie klawiatury: Pköfde Musikhandel & Pettersson). Pianino o numerze seryjnym 26672, co oznacza, że zostało wyprodukowane w 1899 roku. Instrument mimo swojego wieku był w całkiem przyzwoitym stanie. Oczywiście do pełnej sprawności wymagał wykonania napraw i odnowienia wielu podzespołów, a także wymiany zużytych części. Pianino posiada również przyjemne kształty obudowy, zaprojektowane i wykonane ze smakiem - które po odrestaurowaniu powinny naprawdę cieszyć oko. Pianino wyremontowaliśmy w naszej firmie - całe wnętrze oraz obudowę.

Stan stołu klawiaturowego przed remontem.

Przygotowanie elementów obudowy do odnowienia powierzchni.

Prace renowacyjne nad obudową pianina.

Regulacja klawiatury oraz mechanizmu młoteczkowego.

Po zakończeniu prac renowacyjnych instrument bardzo ładnie wygląda - co możemy przedstawić na poniższych fotografiach. Sukcesem zakończyły się również prace nad mechanizmem, częścią klawiaturową oraz akustyką i dźwiękiem.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz takie lub podobne pianino i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu pianina przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał