Kontakt  Facebook


Remont fortepianu Rud.Ibach Sohn, Barmen - przykład

Fortepian Rud.Ibach Sohn, Barmen

Przedstawiamy przebieg renowacji fortepianu Rud.Ibach Sohn, Barmen, dł. 200cm, numer seryjny 28532, rok produkcji 1896. Renowacja objęła prace nad korpusem i obudową instrumentu wraz z położeniem nowego białego lakieru półmatowego. Prace w części akustycznej - w głównej mierze polegające na odnowieniu strun, naprawie płyty rezonansowej. Jak również remont mechanizmu i klawiatury w tym gruntowne odnowienie oryginalnych okładzin klawiszy białych oraz wymianę młotków na nowy komplet.

Ogólny stan techniczny instrumentu przed renowacją przedstawiają fotografie poniżej.

Mechanizm i klawiaturę instrumentu już po ich wyremontowaniu, z nowymi młotkami i wybieloną klawiaturą przedstawiają poniższe fotografie .

Naprawy stolarskie korpusu, naprawy powierzchni, szlifowanie starej powłoki lakierniczej i przygotowywanie do położenia lakieru.

Lakierowanie korpusu lakierem biały półmat.

Naprawy, przygotowanie do lakierowania i lakierowanie wszystkich elementów obudowy fortepianu - klapy klawiatury, podnutnika, nóg, liry, boczków klawiatury, podpory pokrywy górnej i wielu innych mniejszych części.

Prace nad częścią akustyczną. Ponieważ kołki stroikowe ani struny fortepianu były w dobrej kondycji, zostały odnowione, zakonserwowane i zachowane oryginalne.

Gotowy fortepian z wyremontowanym wnętrzem oraz odnowioną powierzchnią w białym lakierze półmatowym ozdobił wnętrze restauracji, gdzie będzie wykorzystywany do grania koncertów a jego dźwięk będzie uświetniał różnego typu imprezy. Zdobione elementy instrumentu - ażurowy podnutnik, toczone nogi i lira w połączeniu ze śnieżno białym lakierem dały niesamowity efekt wizualny. Instrument wyglądał pięknie w nowym wnętrzu.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz taki lub podobny fortepian i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu fortepianu przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał