Kontakt  Facebook


Renowacja czerwonego fortepianu - przykład

Fortepian F. Kaim & Sohn

Są kobiety, które kochają kolor czerwony...

Przystępując do renowacji tego fortepianu mieliśmy jasno postawiony cel - nasz zleceniodawca pragnął obdarować swoją dorastającą córkę pięknym, czerwonym instrumentem. My taki instrument mieliśmy dostarczyć. Ponieważ lubimy wyzwania, bez wahania podjęliśmy się tego przedsięwzięcia.

Osoby grające wybierają dla siebie konkretny instrument spośród wielu innych najczęściej ze względu na jego ponadprzeciętne walory brzmieniowe, czy też znakomicie pracujący mechanizm. Strona wizualna, choć również ma znaczenie, zwykle jest na nieco dalszym planie. Jednak co w przypadku fortepianu, który ma również zupełnie nieprzeciętnie wyglądać? Postanowiliśmy wybrać fortepian, którego kształt obudowy będzie komponował sie z nowym, wyjątkowym jak na fortepian kolorem. Kaim & Sohn miał ładne, nietypowe nogi oraz lirę. Miał również ażurowy podnutnik, ale w trakcie prac ostatecznie został on jednak zastąpiony innym, bardziej nowoczesnym.

Przystąpiliśmy do prac nad korpusem. Naprawy stolarskie, zdejmowanie starego, fabrycznego lakieru oraz przygotowania powierzchni trwały.

Po ich ukończeniu należało zająć się wykonaniem niezbędnych napraw płyty rezonansowej, wymianą kołków stroikowych i strum, a w dalszej kolejności gruntowną renowacją mechanizmu i klawiatury.

Równolegle z mechanizmem mogliśmy się zająć lakierowaniem podkładowym korpusu i nakładaniem pierwszych warstw w docelowym kolorze.

Po zakończeniu renowacji fortepian prezentował się naprawdę pięknie. Bardzo podobał się jego nowej właścicielce. Nasz klient był zachwycony, a my mogliśmy poczuć dumę z wykonanej pracy.

Kontakt w sprawie renowacji

Jeżeli posiadasz taki lub podobny fortepian i chciałbyś abyśmy go dla Ciebie wyremontowali to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez email. Wstępną ocenę stanu technicznego i wycenę kosztów remontu fortepianu przygotowujemy bezpłatnie. Wtedy można podjąć decyzję co do dalszych kroków.

tel. (+48) 601 697 841
tel. (+48) (33) 863 33 59
Copyright © 1984 - 2022 Pianina Fortepiany Service mgr inż. Marek Musiał